O autorovi stránek

Ing. Stanislav Kraupner řídí společnosti KRAUPNER s.r.o a KRAUPNER servis s.r.o., která je největším specialistou v České republice na ochranu budov proti holubům a jinému ptactvu. V roce 1994 zkonstruoval jedinečný hrotový ochranný systém proti holubům, jiřičkám, rackům a dalšímu ptactvu, který důmyslně spojil přednosti již známých hrotových systémů z Francie a dále zdokonalil stávající metody o nová řešení. Firma Stanislav Kraupner je stále ojedinělý výrobce sériově vyrábějící zábrany proti holubům , které lze nalepit na vertikální plochy. Vyvinul nové typy kotvení síťových systémů proti ptactvu a uvedl na trh již v roce 1996 nové kotvící prvky jako je kombinovaný úhelník, jak pro trhací nýt tak pro šrouby do zateplené fasády. V roce 2011 vyvinul unikátní polykarbonátovou kotvu s okem do polystyrénu, která výrazně posunula a zjednodušila montáž do zateplených fasád. Pro komplikovaná řešení navrhuje speciální kotvení a konstrukce.

Společnost KRAUPNER s.r.o. vznikla v roce 1995 a patří mezi největší evropské dodavatele hrotového ochranného systému. Od svého vzniku provedla jak 2600 instalací sama nebo prostřednictvím společnosti KRAUPNER servis, při kterých získala velké množství zkušeností, které využívá ve zdokonalení ochranných systémů a organizace montáží. Ing. Stanislav Kraupner neustále zdokonaluje pro oblast ochrany budov proti holubům a jinému ptactvu standardy pro návrhy ošetření budov a montáž hrotových a síťových systémů, vytvořil technologické postupy, publikuje v odborných časopisech, přednáší o problematice ochrany budov proti ptactvu na odborných seminářích a školí profesionální firmy nabízející služby v této oblasti. Kraupner s.r.o. bývá velmi často poradcem při rekonstrukcích nejvýznamnějších národních památek


Společnost KRAUPNER servis s.r.o. Společnost Kraupner servis nahradila v roce 2010 montážní divizi Kraupner s.r.o. a podstatně rozšířila rozsah nabízených služeb. Kromě montáže ochranných systémů proti ptactvu nabízí dodávku nerezového lankového systému KRAUPNER FLEXX pro popínavé rostliny a architekturu včetně konstrukce a výroby nerezových prvků na zakázku a montáže. Dále nabízí návrh, výrobu a montáž ocelových konstrukcí, je vybavena špičkovou technologií pro čištění fasád a aplikaci ochranných nátěrů proti graffity a práce prováděné pomocí horolezecké techniky. Kraupner servis zaměstnává vlastní tým specialistů na HPP nebo VPP , zaměřených na jednotlivé obory, tak abychom mohli nabídnout skutečně profesionální služby.